آشپزی و تغذیه

انواع روغن زیتون و تفاوت آن‌ها

انواع مختلفی از زیتون وجود دارد که هر کدام طعم ، بافت و ماندگاری متفاوتی دارند. در مراحل بلوغ ، رنگ زیتون از سبز به بنفش و سپس سیاه تغییر می کند و روغن زیتون بسته به نوع زیتونی که از آن گرفته شده است طعم های متفاوتی دارد.

روغن های مختلف زیتون ، علاوه بر تفاوت در مواد اولیه ، در روش تولید ، کیفیت ، میزان طعم ، رنگ ، میزان خواص و درجه دود متفاوت است. دانستن انواع روغن زیتون و خواص آن برای هر کسی که مایل به خرید روغن زیتون است ضروری است. در این مقاله با ما همراه باشید تا با انواع روغن زیتون آشنا شوید.

انواع روغن زیتون

طبق نظر انجمن بین المللی روغن زیتون (IOOC) ، این روغن گیاهی را می توان به 5 دسته کلی تقسیم کرد:

  1. روغن زیتون اضافی
  2. روغن زیتون خام
  3. روغن زیتون تصفیه شده
  4. روغن زیتون لامپانت
  5. روغن زیتون

یک پارامتر مهم در این دسته ، روش تهیه روغن زیتون و مراحل انجام آن است. روش ها و فرآیندهای تولید روغن زیتون متفاوت است ، علاوه بر تاثیر بر عطر ، طعم و غلظت روغن زیتون ، بر میزان اسیدیته و قیمت روغن زیتون نیز تأثیر می گذارد.

در گذشته از روشهای سنتی تهیه روغن زیتون استفاده می شد. بدین منظور ابتدا از چوب محکمی برای تنه درخت زیتون استفاده کردند تا میوه های آن به زمین بیفتد. سپس زیتون ها با استفاده از کاسه های چوبی بزرگ و سنگی برای استخراج روغن آسیاب شدند.

روغن زیتون اضافی

روغن زیتون فوق بکر سالم ترین و خالص ترین نوع روغن زیتون است. این نوع روغن زیتون بهترین نوع روغن زیتون برای مصرف انسان محسوب می شود و دارای تمام فواید و خواص این محصول است. روغن زیتون فوق بکر به طور مستقیم از زیتون استخراج می شود و هیچ پردازش اضافی روی آن انجام نمی شود.

از ابزارهای مکانیکی برای تولید این روغن استفاده می شود. علاوه بر این ، هیچ طعم دهنده یا افزودنی دیگری به آن اضافه نشده است و طعم این شکل روغن زیتون کاملاً طبیعی و خالص است.

انواع روغن زیتون

هیچ فرآیند شیمیایی یا حرارتی برای تهیه این نوع روغن زیتون استفاده نمی شود. بنابراین ، ترکیبات پلی فنلی مانند اولئوروپئین ، اولئوکانتال و هیدروکسی آئروسل از بین نمی روند و خواص آنها حفظ می شود. این نوع روغن زیتون دارای اسید اولئیک کمتری نسبت به سایر روغن های زیتون است که حدود 0.8 در 100 گرم است.

طعم این نوع روغن زیتون تا حدی تلخ و نزدیک به طعم واقعی زیتون است. این طعم تلخ نشان دهنده وجود اولئوروپئین در محصول و شدت آن نشان دهنده وجود اولئوکانتال در روغن است. رنگ نهایی این روغن سبز طلایی است. اگرچه می توان از روغن زیتون خوراکی در آشپزی استفاده کرد ، اما روغن زیتون بکر برای غذاهای سرد مانند سالاد و پاستا توصیه می شود. همچنین ، روغن زیتون فوق بکر به دلیل چربی های غیراشباع تک و آنتی اکسیدان هایش کمتر احتمال دارد اکسید شود و می تواند گزینه مناسبی برای پخت با حرارت کم باشد.

روغن زیتون خام

روغن زیتون فوق بکر یکی از بهترین روغن های زیتون است که تا حد زیادی خواص و مواد مغذی خود را حفظ کرده است. این روغن مانند روغن زیتون فوق بکر تصفیه نشده و تنها با فشار دادن زیتون با پرس مکانیکی به دست می آید. همچنین در تهیه این روغن از مواد شیمیایی استفاده نشده و از گرم شدن روغن جلوگیری می شود.

از نظر خواص آنتی اکسیدانی ، این روغن تفاوت چندانی با روغن فوق بکر ندارد و تفاوت این نوع روغن ها در میزان اسیدیته آن است. میزان اسید اولئیک موجود در روغن زیتون بکر بیشتر است و به 2 در 100 گرم می رسد. روغن زیتون بکر سبک تر از روغن زیتون باکره است و برای سرخ کردن انتخاب بهتری است.

روغن زیتون تصفیه شده

روغن های تصفیه شده به دلیل فرآیندهای انجام شده برخی از خواص آنتی اکسیدانی خود را از دست داده اند و عطر و طعم منحصر به فرد سایر روغن های زیتون را ندارند. این نوع روغن زیتون دارای اسید اولئیک بیشتری نسبت به سایر روغن ها است که تقریباً 3 در 100 گرم است و قیمت پایین تری دارد.

روغن زیتون لامپانت

همه روغن زیتون قابل خوردن نیست. روغن Lampante یا روغن زیتون فقط برای مصارف صنعتی مناسب است. این نوع روغن از میوه های فاسد ، ناسالم یا کرم خورده به دست می آید و برای مصرف خوراکی مناسب نیست. همچنین ، این نوع روغن زیتون دارای درصد بیشتری از اسید اولئیک (حدود 3.3 در 100 گرم) نسبت به سایر روغن های زیتون است.

روغن زیتون

پومیس یا تفاله زیتون یکی از بدترین انواع روغن زیتون است. بعد از اینکه تمام روغن و آب داخل دانه های زیتون برداشته شد ، روغن پومیس از خمیر باقی مانده استخراج می شود ، که گاهی با ترکیب برخی از روغن زیتون با کیفیت بهتر تصفیه و به بازار عرضه می شود.

استفاده از این روغن به دلیل میزان بالای سرطان زا به هیچ عنوان توصیه نمی شود.

یادداشت مهم: توجه به نقطه سوزاندن هنگام استفاده از روغن زیتون بسیار مهم است. روغن های زیتون فوق بکر (تصفیه نشده) خیلی سریع به نقطه دود خود می رسند و به دلیل آزاد شدن ترکیبات سرطان زا برای سرخ کردن مناسب نیستند. اما روغن زیتون تصفیه شده نقطه سوزش بالاتری دارد و می توان از آن برای سرخ کردن غذا نیز استفاده کرد.

کدام روغن زیتون بهتر است؟

اینکه کدام روغن زیتون بهتر است کاملاً به سلیقه شما و کاربردی که می خواهید روغن زیتون برای آن بستگی دارد بستگی دارد. اگر می خواهید روغن زیتون از خواص آن بهره مند شود ، حتما روغن زیتون فوق بکر یا روغن زیتون فوق بکر تهیه کنید که خاصیت خود را از دست نداده است ، اما اگر می خواهید از روغن بیشتری برای سرخ کردن استفاده کنید ، روغن زیتون تصفیه شده بهترین گزینه برای روغن زیتون است. شما.

************************

متأسفانه امروزه به دلیل گرانی روغن زیتون ضروری و جایگاه مهم آن در رژیم غذایی مردم ، برخی از مشتریان گاهی اوقات به تقلب در این روغن اعتقاد دارند. به عنوان مثال ، مقداری روغن زیتون با کیفیت بالا با روغن زیتون بی کیفیت یا روغن های دیگر ترکیب شده و به عنوان روغن زیتون فوق بکر یا فوق بکر با قیمت بالا به مردم فروخته می شود. گاهی اوقات برخی از روغن ها ، رنگ ها یا اسانس های با کیفیت پایین اضافه می شوند تا شبیه روغن زیتون بکر شوند. به دلیل این مشکل ، حتما سعی کنید روغن زیتون را از فروشگاه های معتبر تهیه کنید.

در دراکام ، ما قصد داریم تا 1400 محصول روغن زیتون فوق بکر را در پاییز خریداری کنیم. برای انتخاب این روغن زیتون ، ما مطمئناً به شهرهای مختلف سفر می کنیم و محصولات چندین تولید کننده را آزمایش می کنیم و پس از اطمینان از خلوص و طعم خوب روغن زیتون ، آن را در وب سایت خود در اختیار شما قرار می دهیم. برای مشاهده جزئیات و خرید روغن زیتون فوق بکر در دارقیم روی کادر زیر کلیک کنید:

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا