آشپزی و تغذیه

انواع مغز گردو | کدام نوع مغز گردو بهتر است؟

اگر عاشق آجیل هستید ، احتمالاً می دانید که این غذا چقدر همه کاره است. این محصول در انواع مختلف در بازار موجود است که از نظر داشتن یا بدون پوست ، نوع پوست ، ایرانی یا خارجی ، رنگ ، میزان طعم ، میزان چربی ، قیمت و کاربرد متفاوت است. در این مقاله انواع مغز گردو ، ویژگی ها و کاربردهای آنها را معرفی می کنیم تا با دانستن آن به راحتی مناسب ترین مغز گردو را انتخاب کنید. پس به ما بپیوندید.

انواع گردو

مغز گردو را می توان به سه دسته کلی زیر تقسیم کرد:

1- مغز گردو سفید

مغز گردو سفید به عنوان بهترین و محبوب ترین نوع مغز گردو شناخته می شود. رنگ مغز مغز ، همانطور که از نامش مشخص است ، سفید کرمی است ، ظاهری زیبا و یکنواخت دارد و سرشار از چربی است. این آجیل معمولاً خوشمزه تر و گرانتر از دو آجیل دیگر است.

مغز گردو سفید

دلیل رایج تر و گران تر بودن گردوهای سفید نسبت به گردوهای معمولی پخته شده این است که ظاهری درخشان و طعم بهتری دارند. معمولاً از این آجیل به همراه نان ، پنیر ، آجیل یا به عنوان چاشنی استفاده می شود. برای خرید مغز گردو سفید درجه یک اینجا را کلیک کنید.

2. گردوی معمولی

مغز گردو در رنگ قهوه ای روشن در بازار موجود است. از نظر کیفیت و میزان چربی ، تفاوتی بین این مغز گردو و مغز گردوی سفید وجود ندارد. مغزهای گردوی معمولی دارای ظاهر خوب و یکنواخت ، طعم خوب و رایج هستند و نسبت به مغزهای گردو سفید ارزان تر هستند.

گردوی معمولی

این نوع گردو معمولاً به دلیل قیمت ارزانتر ، کیفیت بالا و طعم خوب بیشتر از سایر مغزهای گردو مصرف می شود و می توان از آن در شرایط مختلف استفاده کرد.

۳- گردوی پخته شده

این شکل مغز گردو که به مغز گردو فسنگانی نیز معروف است دارای رنگ مشکی تیره است. از نظر کیفیت ، طعم و محتوای چربی ، معمولاً تفاوت زیادی بین گردوی پخته شده و دو گردوی بالا وجود ندارد ، اما ظاهر تیره تر گردوهای پخته شده باعث می شود افراد کمتر از این آجیل استقبال کنند.

گردو پخته شده

گردوی پخته به دلیل محبوبیت کمی که دارد نسبت به سایر گردوها ارزانتر است و معمولاً در تهیه انواع غذاها ، دسرها و دسرها استفاده می شود. برای خرید مغز گردو با کیفیت بالا اینجا را کلیک کنید.

انواع گردو از نظر کسر

علاوه بر طبقه بندی کلی فوق ، مغز گردو را می توان به روش دیگری طبقه بندی کرد. هنگامی که پوسته قهوه ای از مهره برداشته می شود ، مغز مغز ممکن است دست نخورده بیرون بیاید یا به قطعات کوچکتر شکسته شود. بسته به میزان سالم بودن مغز و نحوه تقسیم آن به چند قطعه ، مغز گردو را می توان به سه دسته زیر تقسیم کرد:

1- مغز گردو دوپر

در وسط هر مهره کامل که پوسته پوسته می شود ، یک پوسته خشک وجود دارد که باید پوست کنده شود. برای اینکه بتوانید این پوسته داخلی را جدا کنید ، لازم است که کل مهره را به دو قسمت تقسیم کنید. اگر وزن 85 درصد گردوها معادل نیمی از کل گردوها و وزن مغزهای باقیمانده برابر نصف گردوها باشد ، به آن مغز گردو می گویند.

2- چهار عدد گردو ، صاف با پر

اگر حداقل 80 درصد مغز گردو به اندازه کل مغز آجیل وزن داشته باشد ، به آن چهار هسته می گویند.

۳- مغز گردو دندانه دار

در نهایت ، گردو را گردو می نامند که وزن آن حداقل 80 درصد است ، یعنی حدود 1.6 برابر اندازه یک گردوی کامل.

کدام مغز گردو بهتر است؟

ما انواع مغز گردو را در بالا ارائه کرده و ویژگی های هر یک را بیان کرده ایم. بر اساس توضیحات بالا ، مغز مغز کدام بهتر است بستگی به سلیقه شما و کاربردی دارد که مهره را برای آن می خواهید. اگر می خواهید از گردو به عنوان آجیل ، همراه با نان و پنیر یا برای تزئین استفاده کنید ، گردوی سفید طبیعی و خیس خورده بهترین انتخاب برای شما است. اگر می خواهید از گردو در تهیه غذاهای مختلف استفاده کنید ، گردوی خورشتی می تواند انتخاب خوبی باشد و اگر گردویی می خواهید که بتوانید در موقعیت های مختلف از آن استفاده کنید و قیمت و ظاهر مناسبی داشته باشد ، پس گردوی ساده بهترین انتخاب برای شماست.

در درامکام ، ما قصد داریم یک محصول آجیل را برای اولین بار در اکتبر 1400 راه اندازی کنیم. ما برای چیدن این گردوها به شهرهای مختلف سفر می کنیم و محصولات باغبان مختلف را امتحان می کنیم تا در نهایت بهترین گردو را برای شما بیاوریم. برای خرید گردوی دراکام و مشاهده جزئیات بیشتر در مورد آن می توانید روی کادر زیر کلیک کنید.

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا