آشپزی و تغذیه

تاثیرات گردو بر حفظ سلامت دستگاه گوارش

حتما در مورد خواص گردو زیاد شنیده یا خوانده اید. وجود انواع ویتامین ها، مواد معدنی، ترکیبات آنتی اکسیدانی و اسیدهای چرب ضروری در گردو تاثیر خوبی بر اندام های بدن دارد. دستگاه گوارش نیز از این قاعده مستثنی نیست. در این مقاله در مورد معجزه صحبت خواهیم کرد برای محافظت از دستگاه گوارش گردو مصرف کنید تصادف.

تاثیر گردو در حفظ سلامت دستگاه گوارش

میکروارگانیسم های روده میکروارگانیسم هایی هستند که در دستگاه گوارش انسان یافت می شوند. دستگاه گوارش انسان حاوی بیش از 100 تریلیون میکروارگانیسم است و وجود آنها در دستگاه گوارش فواید بسیاری برای سلامت انسان دارد. مطالعات مختلف نشان می دهد که تغییرات در ترکیب این میکروب ها در ایجاد بسیاری از بیماری های دستگاه گوارش و سایر اندام های بدن نقش دارد. از جمله مهمترین خواص این باکتری ها کمک به تقویت سیستم ایمنی، جذب برخی ویتامین ها و مواد معدنی و تاثیر بر سیستم عصبی و خلق و خوی انسان است.

رژیم غذایی فرد ارتباط مستقیمی با تشکیل این باکتری ها دارد. مطالعات نشان می دهد که مصرف غذاهای پر فیبر باعث افزایش باکتری های مفید در روده می شود، اما خوردن یک رژیم غذایی پرچرب آنها را از بین می برد.

گردو یکی از مفیدترین مواد غذایی برای دستگاه گوارش است. گردو آجیل بسیار مفیدی برای بدن است، زیرا سرشار از اسیدهای چرب غیراشباع، ویتامین ها و مواد معدنی است. تحقیقات نشان می دهد که خوردن گردو به عنوان بخشی از یک رژیم غذایی سالم باعث رشد باکتری های خوب روده از جمله لاکتوباسیلوس و بیفیدوباکتری می شود و سلامت کلی را ارتقا می دهد. در مطالعه دیگری بر روی 194 بزرگسال سالم، خوردن 43 گرم گردو در روز باعث افزایش تولید باکتری های تولید کننده بوتیرات شد که برای سلامت روده مهم است.

در مطالعه دیگری روی 18 مرد و زن سالم، یک گروه در طول مطالعه روزانه 42 گرم گردو مصرف کردند در حالی که گروه دیگر مصرف نکردند. نتایج نمونه های خون و مدفوع در پایان مطالعه نشان داد که مصرف آجیل نه تنها بر میکرو فلور روده تأثیر می گذارد، بلکه کلسترول بد (LDL) را نیز کاهش می دهد. این مطالعه همچنین نشان داد که مصرف آجیل باعث کاهش نسبت اسیدهای صفراوی ثانویه می شود. اسیدهای صفراوی ثانویه می توانند به سلول های دستگاه گوارش آسیب برسانند، بنابراین کاهش آنها به حفظ سلامت انسان کمک می کند.

همچنین پلی فنول های موجود در گردو با افزایش تولید باکتری های مفید در روده، خطر التهاب در بدن را کاهش می دهد. مطالعات نشان می دهد افرادی که در برنامه غذایی روزانه خود گردو می خورند کمتر در معرض ابتلا به چاقی، سرطان و بیماری قلبی هستند.

اکنون که فواید خوردن گردو برای دستگاه گوارش خود را می دانید، با گنجاندن این ماده غذایی مغذی در رژیم غذایی خود به حفظ سلامت خود کمک کنید. برای خرید گردو تازه درجه یک مانند مغز گردو درجه یک، مغز گردو خورشتی و گردو با پوست ایرانی می توانید بر روی لینک زیر کلیک کنید و پس از مطالعه توضیحات بیشتر در مورد این آجیل، به خرید گردوی مورد علاقه خود ادامه دهید.

منابع:

ncbi.nlm.nih.gov

Sciencedaily.com

Medicalnewstoday.com

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا