آشپزی و تغذیه

خواص زنجبیل و عسل و 10 خاصیت حیرت‌انگیز آن

زنجبیل که بیشتر در شرق آسیا رشد می کند یکی از ادویه های سالم و مقوی است. این گیاه دارای خواصی نظیر ضد التهاب و آنتی اکسیدان است.

خوردن عسل طبیعی به عنوان مقوی و مغذی با زنجبیل باعث افزایش سلامت بدن می شود و می تواند در درمان بسیاری از بیماری ها موثر باشد. در این مقاله ، ما در مورد برخی از مزایای مخلوط زنجبیل و عسل صحبت خواهیم کرد.

خواص زنجبیل و عسل

به درمان سرماخوردگی و گلودرد کمک می کند: مخلوطی از عسل و زنجبیل در درمان سرماخوردگی و گلودرد مفید است. مطالعات نشان داده است که عسل می تواند باعث نازک شدن رسوبات جمع شده در گلو و انسداد مجاری تنفسی شود و همچنین خواص ضد التهابی زنجبیل گلودرد را کاهش می دهد.

کمک به سلامت قلب: زنجبیل با کاهش کلسترول بد خون ، یا LDL و تری گلیسیرید از تجمع لخته ها در رگ های خونی جلوگیری کرده و سلامت قلب را بهبود می بخشد.

به تقویت سیستم ایمنی بدن کمک می کند: زنجبیل و عسل سرشار از آنتی اکسیدان هستند و بنابراین می توانند برای تقویت سیستم ایمنی بدن استفاده شوند. همچنین ، خواص ضد میکروبی و ضد باکتریایی این ترکیب می تواند در درمان عفونت ها موثر باشد.

کاهش حالت تهوع: همه انسانها در طول زندگی خود بارها دچار حالت تهوع شده اند. مطالعات نشان می دهد که زنجبیل نقش مهمی در کاهش حالت تهوع دارد. از طرف دیگر ، عسل می تواند با عفونت های باکتریایی که باعث حالت تهوع می شوند مبارزه کند. بنابراین توصیه می شود برای کاهش این علائم از عسل و زنجبیل استفاده کنید.

به کاهش درد کمک کنید: خاصیت منحصر به فرد دیگر این مخلوط خاصیت ضد درد آن است. مطالعات نشان می دهد که استفاده موضعی از مخلوط عسل و زنجبیل در کاهش درد ناشی از آرتروز به ویژه درد زانو مثر است.

به رفع سوi هاضمه کمک می کند: این دوز برای افرادی که از سوi هاضمه رنج می برند بسیار توصیه می شود. سوi هاضمه بیماری است که با درد و ناراحتی مکرر در قسمت اول معده مشخص می شود و علت مشخصی ندارد. تحقیقات نشان می دهد که عسل و زنجبیل به تخلیه معده کمک می کند و بنابراین برای سوiهاضمه بسیار مفید است.

درد قاعدگی را کاهش دهید: برخی مطالعات نشان داده اند که این ترکیب در تسکین درد قاعدگی نیز مثر است و استفاده از آن در روزهای اول قاعدگی برای کاهش درد توصیه می شود.

به پیشگیری و درمان برخی از انواع سرطان کمک می کند: زنجبیل به دلیل داشتن ماده ای به نام جینجرول دارای خواص سرطان زایی قوی است. از طرف دیگر ، عسل سرشار از آنتی اکسیدان های فنلی است ، دارای خواص ضد التهابی قدرتمندی است و با رادیکال های آزاد که به سلول های بدن آسیب می رسانند مبارزه می کند. بنابراین ، مصرف این دارو می تواند در پیشگیری و درمان برخی از انواع سرطان از جمله سرطان های دستگاه گوارش موثر باشد.

عملکرد مغز را بهبود بخشید و حافظه را تقویت کنید: استرس اکسیداتیو و التهاب مزمن می تواند روند پیری را تسریع کند و پیری با بسیاری از مشکلات مغزی از جمله بیماری آلزایمر در ارتباط است. نتایج نشان می دهد که خوردن عسل و زنجبیل از سلول های مغز محافظت می کند ، عملکرد مغز را بهبود می بخشد و همچنین در تقویت حافظه موثر است.

به کاهش وزن کمک کنید: یکی دیگر از خواص این دوز کمک به کاهش وزن است. در واقع ، زنجبیل موجود در این دوز به بدن کمک می کند تا کالری بیشتری بسوزاند. عسل همچنین تعادل قند خون را برای مدت طولانی تری نسبت به سایر قندها حفظ می کند. بنابراین ، استفاده از آن برای کاهش وزن به صورت ناشتا مفید است.

خواص عسل و زنجبیل از مدت ها پیش برای همه شناخته شده است و توصیه می شود از آنها به عنوان یکی از داروهای طبیعی استفاده کنید. فقط مطمئن شوید که برای تهیه این معجون از عسل خام و طبیعی استفاده می کنید تا اثرات ذکر شده را بدست آورید. عسل غیر طبیعی یا گرم به اندازه عسل طبیعی یا خام مفید نیست.

آیا شما تجربه استفاده از مخلوط زنجبیل و عسل را دارید؟ چرا معمولاً از این دوز استفاده می شود؟ برای ما در قسمت نظرات بنویسید.

تنها راه تشخیص عسل طبیعی و خام ، آزمایش عسل در آزمایشگاه برای تعیین کیفیت و کیفیت عسل با اندازه گیری عوامل کلیدی و مقایسه مقادیر بدست آمده با مقادیر استاندارد است. ما تمام عسل های خود را در دورکام آزمایش خواهیم کرد و پس از اطمینان از طبیعی و اصیل بودن این عسل ها ، آنها را به شما پیشنهاد می دهیم. برای خرید عسل طبیعی با کاغذ تست ، روی کادر زیر کلیک کنید.

منابع:

ncbi.nlm.nih.gov

تقویم 3.33 از 5

195000 به یک مرد

100٪ طبیعی و خام
طعم خاص و تند
منطقه برداشت: همدان
محتوای ساکارز: 1.7 درصد
محتوای پرولین: 453
رنگ: قهوه ای تیره
تراکم: روانشناسی
طبیعت: داغ
وزن خالص: 900 گرم
نام زنبوردار: آقای علی سلیمان زاده
تضمین کیفیت + بازپرداخت
تخفیف گروه عسل

تقویم 5.00 از 5

180،000 به یک مرد

100٪ طبیعی و خام
طعم و بوی بسیار خوبی دارد
منطقه برداشت: کازرون
محتوای ساکارز: 1.45 درصد
محتوای پرولین: 564
رنگ: قرمز تیره
تراکم: متوسط ​​تا ضخیم
طبیعت: شگفت آور
وزن خالص: 900 گرم
نام زنبوردار: آقای کیانوش شریفی
تضمین کیفیت + بازپرداخت
تخفیف گروه عسل

200000 به یک مرد

100٪ طبیعی و خام
طعم و بوی بسیار خوبی دارد
منطقه برداشت: نهاوند
محتوای ساکارز: 3.23 درصد
محتوای پرولین: 706
رنگ: کهربا
تراکم: میانگین
طبیعت: شگفت آور
وزن خالص: 900 گرم
نام زنبوردار: آقای مجید فرهمند
تضمین کیفیت + بازپرداخت
تخفیف گروه عسل

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا