آشپزی و تغذیه

خواص عسل رازیانه که باید بدانید

رازیانه گیاهی سبز و سفید با برگها و گلهای زرد فراوان است. گیاه رازیانه و دانه های آن ، علاوه بر کاربردهای فراوان در آشپزی ، دارای خواص دارویی و مفید متعددی برای سلامتی هستند. در این مقاله برخی از مهمترین فواید این عسل بی نظیر را به شما معرفی می کنیم.

خواص عسل رازیانه

رازیانه سرشار از ترکیبات آنتی اکسیدانی مانند فنولیک رزمارنیک اسید ، اسید کلروژنیک ، کورستین و آپیژنین است و در پیشگیری و درمان بسیاری از بیماری ها موثر است. عسل این گیاه علاوه بر ترکیبات آنتی اکسیدانی ، سرشار از ویتامین ها و مواد معدنی نیز هست.

1- محافظت از قلب و پیشگیری از بیماری های قلبی: این عسل یک عسل تک گل است و طبیعتی گرم دارد. مطالعات نشان می دهد که خوردن این عسل در پیشگیری از بیماری های قلبی بسیار مفید است و ترکیبات آنتی اکسیدانی آن باعث کاهش چربی خون و فشار خون می شود. از سوی دیگر ، عسل رازیانه از قلب در برابر آسیب های ناشی از استرس اکسیداتیو محافظت می کند.

2- کمک به پیشگیری و درمان برخی از انواع سرطان: این عسل دارای خواص ضد التهابی است و می تواند در پیشگیری از سرطان مفید باشد. ترکیبات آنتی اکسیدانی موجود در این عسل در مراحل مختلف تقسیم سلول های سرطانی ، تمایز و مراحل رشد تومور موثر بوده و از سلول ها در برابر سرطان محافظت می کند. مصرف این عسل همچنین از گسترش سلول های سرطانی به ویژه در سرطان سینه جلوگیری می کند.

3- برای مادر شیرده مفید است: مطالعات نشان می دهد که رازیانه ترشح پرولاکتین را افزایش می دهد ، هورمونی که باعث افزایش ترشح شیر مادر می شود. همچنین به نظر می رسد عسل رازیانه در افزایش ترشح شیر موثر است. همچنین انرژی بالایی که این عسل در مادران شیرده تولید می کند بسیار مفید است.

4- از بین بردن میکروب ها و باکتری ها: این عسل همچنین دارای خواص ضد میکروبی و ضد باکتریایی است و انواع باکتری های بیماریزا ، به ویژه اشرشیاکلی ، استافیلوکوکوس اورئوس و کاندیدا آلبیکنس را از بین می برد.

5- بهبود عملکرد مغز و تقویت حافظه: عسل رازیانه از التهاب و پیری سلول های مغزی که باعث بسیاری از اختلالات مغزی مرتبط با سن مانند بیماری آلزایمر و پارکینسون می شود جلوگیری می کند. این عسل همچنین عملکرد سلول های مغزی را بهبود می بخشد و قدرت یادگیری و حافظه را افزایش می دهد.

6- مفید برای چرخه قاعدگی: رازیانه دارای خواص تنظیم کننده است و به کاهش دردهای قاعدگی کمک می کند. مصرف آن همچنین در افزایش میل جنسی نقش دارد. توصیه می شود از گیاه رازیانه برای کاهش علائم یائسگی استفاده کنید.

نتایج آزمایشگاهی وجود مواد موثر در عسل رازیانه را ثابت می کند.استفاده از عسل رازیانه در بهبود گرفتگی های قاعدگی و عملکرد جنسی مثر است.

7- به بهبود درد مفاصل کمک می کند: استفاده از عسل رازیانه در تسکین درد مفاصل ، به ویژه در بیماران مبتلا به آرتریت روماتوئید مفید است ، زیرا این عسل دارای خواص ضد التهابی قوی است و از آرتروز جلوگیری می کند.

8- کمک به بهبود عملکرد دستگاه گوارش: عسل رازیانه با بهبود گاز معده و از بین بردن گازهای تحریک کننده در دستگاه گوارش ، عملکرد گوارش را بهبود می بخشد.

توجه: برخی مطالعات تأیید می کنند که مردان نباید عسل رازیانه را به دلیل داشتن استروژن مصرف کنند. با این حال ، نتایج این مطالعات قطعی نیست و مطالعات بیشتری مورد نیاز است.

عسل رازیانه یکی از انواع کمیاب و غنی عسل است و فواید زیادی برای سلامتی دارد. این عسل را حتما تهیه کنید و از خواص فوق العاده آن لذت ببرید. برای خرید عسل رازیانه طبیعی و خام با کاغذ تست بر روی لینک زیر کلیک کنید و این عسل خاص و مفید را سفارش دهید.

منابع:

ncbi.nlm.nih.gov

pubmed.ncbi.nlm.nih.gov

230،000 به یک مرد

100٪ طبیعی و خام
طعم خاص و تند
منطقه برداشت: همدان
محتوای ساکارز: 2.83 درصد
محتوای پرولین: 525
رنگ: قرمز تیره
تراکم: حالت
وزن خالص: 900 گرم
نام زنبوردار: آقای علی سلیمان زاده
تضمین کیفیت + بازپرداخت
تخفیف گروه عسل

تقویم 5.00 از 5

245000 به یک مرد

100٪ طبیعی و خام
طعم و عطر عالی
منطقه برداشت: gamassiab
محتوای ساکارز: 0.5 درصد
محتوای پرولین: 829
رنگ: زرد تیره
تراکم: حالت
وزن خالص: 900 گرم
نام زنبوردار: آقای بهزاد فرهمند
تضمین کیفیت + بازپرداخت
تخفیف گروه عسل

تقویم 4.67 از 5

210،000 به یک مرد

100٪ طبیعی و خام
طعم و بوی بسیار خوبی دارد
منطقه برداشت: کازرون
محتوای ساکارز: 2.2 درصد
محتوای پرولین: 458
رنگ: قرمز تیره
تراکم: متوسط ​​تا ضخیم
وزن خالص: 900 گرم
نام زنبوردار: آقای کیانوش شریفی
تضمین کیفیت + بازپرداخت
تخفیف گروه عسل

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا