آشپزی و تغذیه

روغن ارده چیست – فرق روغن ارده و روغن کنجد

روغن کنجد چیست؟

روغن کنجد روغن کنجد روغن مشتق شده از کنجد است. هنگام تهیه روغن کنجد ، ابتدا دانه های کنجد را به مدت 8 ساعت خیس می کنند. سپس آب کنجد را گرفته و در دستگاه لایه بردار می ریزند تا دانه های کنجد را به هم بمالند و پوسته آن را جدا کنند. در مرحله بعد ، دانه های کنجد را در آب بسیار شور می ریزند تا پوسته کنجد در دو مرحله کاملاً جدا شود. در این دو مرحله ، کنجد را روی آب قرار می دهند و پوسته های آن را زیر آب قرار می دهند.

پس از برداشتن پوست کنجد ، در 3 یا 4 مرحله ، دانه های کنجد را با آب خالص بشویید و سپس به مدت 6 ساعت در فر خیس کنید. برشته کنجد آب اضافی را گرفته و کمی گرم می کند. پس از تفت دادن دانه های کنجد ، آنها را در آسیاب هایی با ظرفیت 400 کیلوگرم به مدت 24 ساعت آسیاب می کنند تا به آرد تبدیل شوند.

سپس آرد را در دستگاه هایی مانند سانتریفیوژ می ریزند تا روغن و تفاله جدا شود. پس از این مرحله ، خمیر کنجد هنوز کمی روغن دارد. به همین دلیل آن را در کیسه های فشار قرار می دهند تا روغن کاملاً خارج شود.

از آنجا که روغن کنجد از کنجد گرفته شده است ، طعم کمی به کنجد و کنجد می دهد. البته بسته به میزان پردازش ، این طعم ممکن است زیاد یا متوسط ​​و مطلوب باشد. اگر همه چیز به درستی انجام شود ، روغن کنجد طعم و عطر متوسطی دارد و برای پخت و پز بسیار راحت و سالم است. روغن آرودا دارکام طعم و عطر دلپذیر و خوشمزه ای دارد و برای پخت و پز بسیار مناسب است. برای خرید روغن کنجد کلیک کنید.

کنجد و روغن کنجد

تفاوت روغن کنجد با روغن کنجد چیست؟

روغن کنجد مستقیماً از کنجد تهیه می شود در حالی که روغن کنجد از کنجد کنجد گرفته می شود. روغن کنجد با فشار دادن کنجد و استخراج روغن آن تهیه می شود. در این روش ، کنجد از یک طرف وارد دستگاهی مانند چرخ گوشت می شود و روغن کنجد و تفاله آن از طرف دیگر خارج می شود.

اما برای تهیه روغن کنجد ابتدا باید کنجد را به کنجد تبدیل کرد و سپس روغن از آن گرفته شد که در قسمت قبل توضیح دادیم.

کدام روغن بهتر است؟ روغن کنجد یا روغن کنجد؟

فرایند تولید این دو روغن با یکدیگر متفاوت است ، بنابراین عطر و طعم آنها متفاوت است. روغن آردا به دلیل اینکه از ارده گرفته شده است ، کمی عطر و طعم می بخشد ، اما روغن کنجد معمولاً بو و طعم خاصی ندارد و شبیه روغن مایع است.

روغن کنجد ممکن است محبوبیت بیشتری داشته باشد زیرا طعم خاصی ندارد ، اما از سوی دیگر ، برخی از مردم تصور می کنند که روغن کنجد یک روغن سالم برای مصرف است.

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا