آشپزی و تغذیه

سیر و عسل | ۸ خاصیت حیرت‌انگیز آن برای بدن

سیر و عسل غذاهایی هستند که مدتهاست به دلیل خواص درمانی مورد توجه بوده و در درمان بسیاری از بیماری ها مورد استفاده قرار می گیرند.

سیر گیاهی پیازی است که در آب و هوای معتدل رشد می کند و یکی از قدیمی ترین گیاهان زیر زمین است. ماده اصلی فعال بیولوژیکی در سیر آلیسین است. علاوه بر این ، سیر حاوی اکسیژن ، گوگرد و سایر مواد شیمیایی است که به سیر خواص ضد باکتری و ضد میکروبی می دهد.

عسل طبیعی نیز ماده غذایی با ارزشی است که ما در مقالات خود بارها در مورد فواید شگفت انگیز آن صحبت کرده ایم. خواص عسل برای قلب ، اعصاب ، پوست ، چشم ها ، سیستم ایمنی بدن و کاهش وزن تنها چند نمونه از این فواید است. برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد فواید خوردن عسل برای بدن ، خواص عسل طبیعی را بخوانید.

فواید سیر و عسل

همانطور که قبلا ذکر شد ، هر دو سیر و عسل خواص بسیاری دارند. ترکیب این دو ماده مغذی خواص آنها را دو برابر می کند. در اینجا برخی از مهمترین فواید خوردن سیر و عسل برای بدن آورده شده است:

1- جلوگیری از رشد باکتری های بیماری زا

محققان دریافته اند که سیر و عسل هر دو توانایی از بین بردن باکتری ها را دارند و وقتی این دو ماده با هم ترکیب شوند این خاصیت حتی بیشتر می شود. ترکیب سیر و عسل از رشد بسیاری از باکتری های بیماریزا از جمله سالمونلا ، استرپتوکوک پنومونیه و استافیلوکوکوس اورئوس که باعث انواع عفونت ها می شوند ، جلوگیری می کند.

مطالعات همچنین نشان داده است که سیر و عسل می توانند باکتری هایی را از بین ببرند که با بسیاری از آنتی بیوتیک ها قابل درمان نیستند.

2- جلوگیری از بیماریهای ویروسی و تقویت سیستم ایمنی بدن

یکی دیگر از خواص بی نظیر سیر و عسل ، خاصیت ضد ویروسی آن است. ترکیب این دو می تواند از بسیاری از بیماری های ویروسی مانند آنفلوانزا و تبخال جلوگیری کند. از طرف دیگر ، هر دو عسل و سیر حاوی ترکیبات آنتی اکسیدانی هستند و بنابراین سیستم ایمنی بدن را تقویت می کنند.

3- سلامت قلب و عروق را بهبود ببخشید

سیر و عسل سلامت قلب را بهبود می بخشند. شواهد حاصل از مطالعات نشان می دهد که سیر فشار خون سیستولیک و دیاستولیک را کاهش می دهد و تری گلیسیرید و کلسترول را کاهش می دهد.

سیر می تواند از لخته شدن خون و ایجاد پلاک در اطراف دیواره شریان جلوگیری کند. سیر همچنین انعطاف پذیری مویرگی و پرفیوژن را افزایش می دهد ، بنابراین از قلب محافظت می کند.

عسل همچنین سرشار از ترکیبات آنتی اکسیدانی مانند فلاونوئیدها و پلی فنول ها است که دارای اثرات ضد انعقادی و ضد ایسکمیک هستند و از نارسایی قلبی جلوگیری می کنند. عسل همچنین با کاهش عوامل چربی های بد از قلب و عروق محافظت می کند.

سیر و عسل را بپزید

4- پیشگیری از سرطان

مطالعات نشان می دهد که سیر حاوی مشتقات آلی سولفید است که خاصیت ضد سرطانی دارند و از مکانیسم های مولکولی مانند جهش سلولی ، تکثیر سلولی ، تمایز و آنژیوژنز که در سرطان زایی نقش دارند ، جلوگیری می کنند. عسل همچنین با دارا بودن ترکیبات آنتی اکسیدانی از آسیب استرس اکسیداتیو به سلول جلوگیری می کند.

5- از سلولهای کبدی محافظت کنید

مخلوطی از سیر و عسل می تواند سلول های کبدی را از سمیت دارویی محافظت کند. به دلیل خواص آنتی اکسیدانی و ضد باکتریایی ، این مخلوط می تواند یک عامل محافظ برای سلول های کبدی در برابر استرس اکسیداتیو ایجاد کند. مطالعات دیگر نشان می دهد که این ترکیب در بیمارانی که انسداد مجرای صفراوی دارند مفید است.

6- کاهش خطر ابتلا به بیماری های مغزی

استرس اکسیداتیو ، ناشی از بسیاری از عوامل خارجی و داخلی در بدن ، می تواند به سلول های مغزی آسیب برساند ، روند پیری را تسریع کرده و خطر ابتلا به بیماری های مغزی از جمله بیماری آلزایمر را افزایش دهد. مصرف سیر و عسل ، به دلیل خاصیت آنتی اکسیدانی ، از سلول های مغز در برابر استرس اکسیداتیو محافظت می کند و خطر ابتلا به بیماری آلزایمر را کاهش می دهد.

-بهبود عملکرد ورزشکاران

مصرف این مکمل نیز در بهبود عملکرد ورزشکاران موثر است. مطالعات نشان می دهد که ترکیبی از سیر و عسل می تواند عملکرد ورزشی و خستگی ناشی از ورزش را بهبود بخشد و همچنین به کنترل بهتر قند خون و ضربان قلب کمک کند.

8- بدن را از آلاینده های محیط پاک کنید

عسل و سیر همچنین می توانند به پاکسازی بدن از آلاینده های محیطی کمک کنند. ترکیبات گوگرد موجود در سیر و مواد فعال موجود در عسل می توانند از اندام ها در برابر سمیت فلزات محافظت کنند.

با توجه به شواهد ذکر شده ، خوردن سیر و عسل سلامت انسان را افزایش می دهد. البته هنگام استفاده از این کیت باید نکاتی را در خاطر داشته باشید:

  • خوردن سیر ممکن است در برخی افراد با واکنش های آلرژیک همراه باشد.
  • سیر با برخی از داروها مانند آسپیرین ، وارفارین ، پلاویکس و ساکویناویر تداخل دارد و باید در افرادی که بیماری های زمینه ای ، به ویژه بیماری های قلبی عروقی دارند ، با مشورت پزشک استفاده شود.
  • عسل به دلیل داشتن کالری نسبتاً زیاد مخصوصاً در بیماران دیابتی باید در حد متوسط ​​و با احتیاط مصرف شود.
  • این مخلوط هنگامی که از عسل طبیعی در تهیه آن استفاده می شود می تواند خواص فوق الذکر را داشته باشد. همه عسل های ما در دراکام آزمایش شده و طبیعی و خام بودن آن ثابت شده است. برای خرید عسل طبیعی و مشاهده انواع عسل در دوربین با برگه آزمایش می توانید روی لینک زیر کلیک کنید.

منابع:

ncbi.nlm.nih.gov

healthline.com

pubmed.ncbi.nlm.nih.gov

تقویم 3.33 از 5

195000 به یک مرد

100٪ طبیعی و خام
طعم خاص و تند
منطقه برداشت: همدان
محتوای ساکارز: 1.7 درصد
محتوای پرولین: 453
رنگ: قهوه ای تیره
تراکم: روانشناسی
طبیعت: داغ
وزن خالص: 900 گرم
نام زنبوردار: آقای علی سلیمان زاده
تضمین کیفیت + بازپرداخت
تخفیف گروه عسل

تقویم 5.00 از 5

185000 به یک مرد

100٪ طبیعی و خام
طعم و بوی بسیار خوبی دارد
منطقه برداشت: کنجاور و صحنه
محتوای ساکارز: 2.73٪
محتوای پرولین: 343
رنگ: عنبر روشن
تراکم: میانگین
طبیعت: داغ
وزن خالص: 900 گرم
نام زنبوردار: خانم زهرا ملاكپور
تضمین کیفیت + بازپرداخت
تخفیف گروه عسل

تمام شده

تقویم 5.00 از 5

180،000 به یک مرد

100٪ طبیعی و خام
طعم و بوی بسیار خوبی دارد
منطقه برداشت: کازرون
محتوای ساکارز: 1.45 درصد
محتوای پرولین: 564
رنگ: قرمز تیره
تراکم: متوسط ​​تا ضخیم
طبیعت: شگفت آور
وزن خالص: 900 گرم
نام زنبوردار: آقای کیانوش شریفی
تضمین کیفیت + بازپرداخت
تخفیف گروه عسل

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا