آشپزی و تغذیه

طرز تهیه گردوی بو داده شور و نمکی- مزه دار کردن گردو

گردو نیز مانند بسیاری دیگر از آجیل ها اگر بو داده شود طعم بهتری دارد. گردوی بو داده به راحتی آماده می شود و می توانید در چند دقیقه گردو را خوشمزه تر کنید و طعم های جدیدی مانند گردو شور ، فلفل یا گردو با طعم سبزیجات را امتحان کنید.

طرز تهیه آجیل بو داده

برای تفت دادن گردوها می توانید آنها را در ماهیتابه سرخ کرده یا در فر بگذارید.

1- گردو را در ماهیتابه سرخ کنید

ابتدا گردوها را از وسط نصف کرده ، کمی کره اضافه کرده و در قابلمه ای که از قبل گرم کرده اید بریزید. گردوها را به مدت 2 تا 5 دقیقه تفت دهید و مرتباً هم بزنید تا گردوها پخته شوند و گردوها نسوزند. به جای کره ، می توانید از روغن زیتون ، روغن کنجد یا روغن سرخ کردنی استفاده کنید. البته توصیه می کنیم از روغن های گیاهی مانند زیتون و کنجد استفاده کنید زیرا از سلامت بیشتری برخوردار هستند.

تفت دادن گردو

اگر می خواهید گردو را با روغن زیتون یا روغن کنجد مزه دار کنید ، می توانید هر یک از این دو روغن را با کلیک روی عکس مورد نظر خود خریداری کنید.

2- گردو را در فر تفت دهید

گردوها را با کمی کره یا روغن مخلوط کرده و در سینی فر بگذارید. سعی کنید مهره ها را روی هم قرار ندهید تا بعد از بو دادن به هم نچسبند. فر را از قبل گرم کنید و سپس سینی را داخل آن قرار دهید. دمای فر را روی 300 درجه فارنهایت تنظیم کنید و اجازه دهید آجیل ها به مدت 10 دقیقه برشته شوند. در ضمن ، می توانید سینی را یکی دوبار بیرون بیاورید و گردوها را کمی ورق بزنید تا کاملا برشته شود.

گردو را در فر تفت دهید

اگر می خواهید آجیل را بیشتر برشته کنید ، در صورت تمایل می توانید آجیل را بیشتر در فر نگه دارید ، اما مراقب باشید که آجیل نسوزد.

طرز تهیه گردو شور یا شور

برای به دست آوردن گردوی شور و نمک ، می توانید هنگام سرخ کردن گردو در ماهیتابه به میزان دلخواه نمک اضافه کنید. اگر می خواهید گردوها را در فر تفت دهید ، ابتدا آنها را با کره و نمک مزه دار کنید و سپس آنها را در فر قرار دهید.

گردوها را با فلفل ، سبزیجات ، شکر یا دارچین مزه دار کنید

برای طعم دادن به آجیل می توانید از هر چیزی که دوست دارید استفاده کنید. به عنوان مثال ، اگر یک مهره شیرین می خواهید ، از شکر (ما شکر قهوه ای را ترجیح می دهیم) و دارچین استفاده کنید. اگر می خواهید طعم خشکی مانند سبزیجات داشته باشید ، می توانید از سیر و رزماری استفاده کنید ، یا اگر مزه تندی می خواهید ، از فلفل سبز یا سیاه و همچنین پودر چیلی استفاده کنید.

اگر گردو را با سایر مواد تفت دادید و طعم خوبی داشت ، در قسمت نظرات برای ما بنویسید تا بقیه خوانندگان ما از تجربه شما استفاده کنند.

مواردی که باید مراقب آنها باشید:

  1. هنگام سرخ کردن گردو در ماهیتابه ، مطمئن شوید که حرارت ملایم است و مدام گردو را هم بزنید تا نسوزد.
  2. وقتی عطر گردو بو داده بالا می رود و کمی قهوه ای می شود ، این بدان معناست که آجیل آماده است.
  3. قبل از تفت دادن حتما گردوها را از وسط نصف کنید تا خوب برشته شوند.
  4. اگر می خواهید گردوهای برشته شده را برای مدت طولانی نگهداری کنید ، می توانید آنها را در فریزر قرار دهید. گردو در فریزر کاملاً سالم و تازه می ماند و می توانید در هر زمان از هر مقداری که دوست دارید استفاده کنید.
  5. برای گردوی بو داده خوشمزه از مغزهای گردو سالم و درجه یک استفاده کنید. برای خرید مغز گردوی درجه یک در دورهمی می توانید به اینجا مراجعه کنید.

امیدواریم این مقاله برای شما مفید واقع شده باشد. لطفا نظر خود را در قسمت نظرات برای ما بنویسید.

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا