آشپزی و تغذیه

نگهداری گردو با پوست بهتر است یا بدون پوست؟

این سوالی است که برخی از خریداران آجیل هنگام خرید گردو با آن روبرو می شوند و نمی توانند تصمیم بگیرند که کدام نوع آجیل برای آنها مناسب است. در نهایت ، این افراد به صورت حسی یکی از این دو مدل گردو را انتخاب می کنند و ممکن است پس از مدتی پشیمان شوند. این پشیمانی به این دلیل است که این افراد تفاوت چندانی بین این دو مدل گردو درک نکرده و بدون اطلاع کافی خریداری کرده اند.

از آنجا که این ممکن است برای شما سال باشد و دانستن تفاوتهای گردو و گردو بدون پوست برای تصمیم گیری بهتر ضروری است ، توصیه می کنیم این مقاله را تا انتها بخوانید.

انواع پوسته گردو و تاثیر هر یک بر مغز آجیل

پاییز زمان رسیدن و چیدن گردو است. وقتی گردو را از درخت می چینند ، یک پوسته سبز رنگ در اطراف آن وجود دارد. حذف این پوسته از درخت تا یک هفته پس از چیدن مهره بسیار مهم است ، در غیر این صورت هسته داخلی مهره می سوزد و رنگ آن تیره می شود. با این کار طعم و کیفیت آجیل به میزان قابل توجهی کاهش می یابد.

گردو با پوست سبز و قهوه ای

در زیر این پوسته سبز پوسته قهوه ای قرار دارد. اگر گردو پس از جداسازی پوست سبز از آن خوب خشک شود و در جای خشک و خنک و دور از رطوبت نگهداری شود ، این پوسته قهوه ای می تواند نقش مثبتی داشته باشد و مهره را برای مدت طولانی تازه و با کیفیت نگه دارد. از طرف دیگر ، اگر گردو به خوبی خشک نشود و در محیط مرطوب و گرم نگهداری شود ، مغز مغز داخلی پس از مدتی آسیب می بیند.

تفاوت گردو با پوست و گردو بدون پوست

همانطور که در بالا گفتیم ، وقتی از گردو با پوست صحبت می کنیم ، منظورمان همان گردو با پوست قهوه ای است. بنابراین ما می خواهیم بدانیم کدام یک با گردوی قهوه ای در پوسته و مغز گردو بدون پوست بهتر است. برای پاسخ به این س youال باید تفاوت این دو را درک کنید:

  • تفاوت در سختی نگهداری و عمر مفید

گردوهای پوست کنده کمی ظریف تر از گردوهای پوسته دار هستند و اگر از آنها به خوبی مراقبت نکنید ، به مرور رنگ و کیفیت خود را تغییر داده و طعم و عطر تلخ خود را از دست می دهند.

گردوهای پوست کنده و بدون پوست باید ابتدا خوب خشک شوند و سپس در جای خشک و خنک نگهداری شوند تا سالم و تازه بمانند. گرما و رطوبت دشمن اصلی گردو است.

برای حفظ سلامت و طراوت طولانی مدت مغز گردو ، بهتر است آن را در کیسه پلاستیکی قرار دهید ، سر آن را محکم ببندید و در فریزر یا یخچال نگهداری کنید. در مورد گردو با پوسته ، نیازی به قرار دادن آنها در یخچال نیست. فقط گردوها را در کیسه ای بگذارید و در جای خشک و خنک و دور از کف و دیوارها قرار دهید تا رطوبت و موجودات زنده وارد آن نشوند.

به طور خلاصه ، در شرایط مشابه ، نگهداری گردو با پوست راحت تر از پوست بدون آن است ، زیرا گردو با پوست طولانی تر و سالم تر می ماند و ماندگاری آن نیز طولانی تر است.

البته گردو با پوسته ارزانتر از گردو بدون پوسته است ، زیرا پس از خرید چنین مهره ای ، شما نیاز به یک مرحله اضافی برای حذف مغز آجیل دارید و در نهایت ، برای تهیه یک کیلوگرم مغز گردو ، حدود دو و نیم کیلوگرم نیاز دارید. به از گردو با پوست.

درست است که برای خرید گردو با پوسته باید هزینه بیشتری بپردازید ، اما از طرف دیگر ، در وقت خود صرفه جویی کرده اید.

  • تفاوت در کیفیت و ظاهر مغزهای گردو

تفاوت نهایی در کیفیت و ظاهر مغز گردو از ترک خوردن مغز گردو و مغز گردویی است که شما آماده خریداری می کنید. خرید گردو در پوسته آنها کمی خطرناک است و مشخص نیست داخل آن چیست. این مشکل در مورد گردوهای آماده وجود ندارد ، اما در عوض ، این مدل گردو ممکن است کمی آشفته باشد. بنابراین ، خرید گردو از مکان هایی که کیفیت محصولات آنها را تضمین می کند بسیار مهم است. اگر گردوی باکیفیت می خواهید ، می توانید روی پیوندی که می خواهید گردوی درجه یک یا گردوی صدفی بخرید کلیک کرده و با خیال راحت گردوی دلخواه خود را سفارش دهید.

در مورد ظاهر گردوها باید بگوییم که وقتی گردو با پوست شکسته می شود ، ممکن است گردوها کمی خرد شده و زیبا به نظر نرسند ، در حالی که گردوهای بدون پوست یکنواخت تر و حفره دارتر هستند.

گردو با پوست بهتر است یا بدون پوست؟

در بالا به تفاوت بین گردو با پوست و گردو بدون پوست اشاره کردیم. اینکه کدام مهره بهتر است کاملاً به سلیقه و نظر شخصی شما بستگی دارد. گردوی پوستی ماندگاری بالاتری دارد و قیمت پایینی دارد اما از طرفی گردوی بدون پوسته نیز مزایای خاص خود را دارد. البته استفاده از گردو بدون پوست راحت تر است ، کیفیت آن را راحت تر می توان اندازه گیری کرد و ظاهر مهره حفظ شده و ترک خوردگی آن کاهش می یابد.

در دراکام ، ما قصد داریم محصولات آجیل خود را برای اولین بار در پاییز 1400 هنگامی که گردو تازه وارد می شود ، در دسترس قرار دهیم. گردو دورکام از تهیه کننده ای معتبر و با تجربه تهیه می شود. برای انتخاب این محصول ، انواع مختلف آجیل را از تولید کنندگان مختلف تهیه و آزمایش می کنیم و پس از اندازه گیری کیفیت ، طعم و محتوای چربی ، بهترین را برای شما انتخاب می کنیم. پس از کیفیت و طراوت این آجیل ، احساس راحتی کنید و با خیال راحت خرید کنید.

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا