آشپزی و تغذیه

چای سرگل چیست؟|فرق چای سرگل و ممتاز

اگر از طرفداران چای ایرانی هستید ، حتماً نام چای Sargol یا چای خوب را شنیده اید. این دو چای به عنوان بهترین و با کیفیت ترین چای ایرانی شناخته می شوند و محبوبیت بیشتری نسبت به سایر چای های ایرانی دارند. از آنجا که بسیاری از افراد با این دو نوع چای آشنا نیستند و تفاوت آنها را نمی دانند ، در این مقاله تصمیم داریم این دو نوع چای را به طور کامل تری معرفی کنیم و تفاوت های آنها را بررسی کنیم.

چای سرگل چیست؟

چای سرگل به کیفیت و کیفیت عالی خود معروف است و طرفداران خاص خود را دارد. این چای از ظریف ترین قسمتهای گیاه چای ، یعنی جوانه ها و برگهای فوقانی آن بدست می آید و به دلیل لطافت برگهای آن ، بر خلاف برگهای پایینی گیاه چای که در طی فرآیند تولید می شکنند ، یک حالت پیچیده

چای سرگل دارای طعم تلخ ، قابض ، عطر فوق العاده ای است و از نظر رنگ غنی است. البته فقط به این دلیل که نام Sargol روی چای است به معنای کیفیت خوب آن نیست و حتی مشاهده شده است که برخی از چای های با کیفیت پایین مانند چای شکسته با نام چای Sargol به فروش می رسند!

برای خرید یک چای گیاهی با کیفیت ، به برگهای آن دقت کنید تا ببینید آیا بیشتر چای از برگهای پیچ خورده یا شکسته تشکیل شده است. هرچه برگهای برگ شکسته کمتر از برگهای جوان و برگ دار باشد ، کیفیت چای Sargol بهتر است. چای Sargol Drakam را می توانید در اینجا تهیه کنید.

همچنین بخاطر داشته باشید که برخی از کارخانه ها چای سرگل را به نام های چای فازین ، زرین و ساشمه نیز سرو می کنند.

چای خوب چیست؟

چای عالی از نظر کیفیت و کیفیت ، بعد از چای ایرانی دوم است. اندازه این چای کمی بزرگتر ، طعم ملایم تر و تلخی کمتری نسبت به چای Sargol دارد ، اما دارای پیچیدگی برگ و اندازه کوچک نیز می باشد. همچنین قیمت چای خوب ایرانی کمتر از چای سرگل است. بنابراین با توجه به اینکه این چای از کیفیت خوب و قیمت مناسبی برخوردار است ، بیشترین مصرف چای ایرانی محسوب می شود. می توانید از اینجا چای عالی درست کنید.

تفاوت چای سرگل و ممتاز

این چای را که بیشتر از جوانه های گیاه چای تهیه می شود ، چای Sargol می نامند و وقتی مقدار کمی از چای شکسته شود و برگ های بزرگ با برگ های پیچیده و ریز همراه شوند ، به آن چای خوب می گویند. با این حال ، این حروف استاندارد یکسانی ندارند و تولید کننده ممکن است یک چای عالی به نام چای Sargol درست کند.

تفاوت چای Sargol و Mumtaz 2

چای Sargol چای با کیفیت بهتری است که طعمی تلخ ، کسل کننده و رایحه بیشتری دارد. چای ممتاز قیمت کمتری دارد و طعم سبک تری نسبت به چای سارگل گاسی دارد و قیمت آن نیز کمتر از چای سارگل است.

بنابراین اگر به دنبال یک چای کامل هستید ، چای Sargol را پیشنهاد می کنیم ، اما اگر طعم و عطر خیلی تلخ را دوست ندارید یا قیمت چای Sargol زیاد است ، پس چای خوب می تواند انتخاب خوبی برای شما باشد.

کدام یک از چای های زیر را بیشتر دوست دارید؟ ما دوست داریم شما نظر خود را در مورد این پست به اشتراک بگذارید.

اگر می خواهید طعم و رایحه فوق العاده این دو چای را تجربه کنید و تجربه ای دلپذیر و ماندگار را برای خود رقم بزنید ، کافیست روی جعبه زیر کلیک کرده و چای مورد نظر خود را سفارش دهید.

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا