آشپزی و تغذیه

۱۰ فایده عالی میوه شیرین طالبی (۲)

در مقاله قبلی ما پنج ویژگی و مزیت میوه طالبی تابستانی را شرح دادیم و در این مقاله قصد داریم محتوای و سایر خواص این میوه شیرین و محبوب را تکمیل کنیم.

5 خاصیت میوه طالبی

1. فواید طالبی در پیشگیری از آسم

مصرف طالبی که حاوی ویتامین A و C است از آسم و مشکلات تنفسی جلوگیری می کند. در حقیقت ، مقادیر بالای آنتی اکسیدان بتاکاروتن می تواند در درمان و پیشگیری از آسم بسیار مفید باشد.

7. فواید طالبی در مرطوب سازی بدن

خواص و مزایای طالبی

طالبی دارای مقدار زیادی آب و الکترولیت است که می تواند مشکل کم آبی بدن را در تابستان به ویژه بعد از ورزش حل کند. می توانید از این میوه شیرین تابستانی برای تهیه انواع نوشیدنی ها و آب میوه ها مانند شیک طالبی ، شیرینی و طالبی استفاده کنید و از خواص و فواید بی پایان این میوه تابستانی شیرین و خوشمزه لذت ببرید.

8. فواید طالبی در بهبود هضم غذا

یکی دیگر از مزایای طالبی مربوط به بهبود هضم و حفظ سیستم گوارشی سالم است ، به دلیل مقدار زیاد فیبر غذایی موجود در این میوه ، که حرکت روده را تنظیم می کند.

9. فواید طالبی در کنترل دیابت

مصرف میوه طالبی باعث بهبود متابولیسم انسولین و تثبیت نوسانات سطح قند خون می شود که در نهایت منجر به کنترل دیابت و ریشه کنی بیماری می شود.

10. فواید طالبی در پیشگیری از سرطان

وجود مواد معدنی ، آنتی اکسیدان های بتاکاروتن ، توکوفرول و … در طالبی از آسیب سلولی ناشی از استرس اکسیداتیو جلوگیری می کند. بنابراین ، خوردن این میوه تابستانی خطر ابتلا به سرطان ریه ، پروستات و سایر سرطان ها را کاهش می دهد و به حفظ سلامت بدن کمک می کند.

مصرف زیاد این میوه علاوه بر تمام فواید و مزایای طالبی ، می تواند مشکلات و عوارض جانبی نیز به دنبال داشته باشد. به افراد مبتلا به گاستریت یا دیابت توصیه می شود از طالبی با احتیاط استفاده کنند و از مصرف زیاد آن خودداری کنند. مصرف بیش از حد طالبی در افراد عادی نیز ممکن است باعث اسهال و نفخ شود. بنابراین ، برای بهره مندی از مزایا و خواص این میوه خوشمزه و شیرین تابستانی ، به مقدار منظم و متعادل آن توجه کنید تا مشکلی پیش نیاید.

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا